CKPSMS Brand - 1Set #KP355-085G-335x260 Embroidery Hoop (1 Frame+1 Ring 335MM*260MM- 355MM Wide (14") Compatible with/Replacement for Tajima Brand Commercial Embroidery Machines (KP355-085G-335x260)
★★★★★ 4.2 105 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.susukjawa.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • 1PCS Commercial Embroidery Hoop - 335MM*260MM
  • - Compatible with/Replacement for most Tajima and PRO commercial brand embroidery machines that accept 355mm (14") wide hoops
  • - End to End Length: 355mm (14") -- Compatible with/Replacement for most machines that take 355mm (14") wide hoops - Double-height hoop
  • - Please pay attention to our given size before your purchase!!
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.2 out of 5
★★★★★
105 ratings | 43 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
78% (82)
4 stars
6% (6)
3 stars
3% (3)
2 stars
2% (2)
1 star
11% (12)